+38 [044] 285.94.52
info@warmuseum.kiev.ua
Музейна анімація
куратори проекту

Анімаційна стрічка фіксує відчуття людини. Все, що нас оточує, наповнене життям.

У музеї можна навчитися створювати мультфільми. Під час майстер-класів ми разом придумуємо сюжет, створюємо героїв та оживляємо їх на екрані. Виходять цікаві мультфільми, в яких добро завжди перемагає війну.
Навчання проводиться в Дитячому центрі музею.
Тривалість – 1 година.
Кількість учасників: від 10 до 20 осіб.
Вартість - 50 грн.
Довідки та замовлення за телефоном: +38 (044) 285 94 52
Музейні мультфільми
Цикл коротких мультиплікаційних розповідей про символи й знаки періоду Другої світової війни. Ролики презентують оригінальні експонати Національного музею історії України у Другій світовій війні (м. Київ) і розповіді навколо них.

«Зірка Давида» – знак приречених

У багатьох народів є графічні сакральні знаки, які відображають ідентичність народу. В українців це тризуб, у кримських татар – тамга, а в євреїв – Зірка Давида, або ж Щит Давида. Це два накладених правильних трикутники, які утворюють шестикутну зірку. За давньою легендою, цей знак був зображений на щитах війська легендарного царя Давида. Шестикутна зірка увібрала в собі багатотисячолітню історію єврейського народу, а зараз зображена навіть на прапорі Держави Ізраїль.

Проте 80 років тому символ єдності єврейського народу став принизливим знаком маркування приречених. У період Голокосту за наказом нацистів євреї повинні були носити на одязі «жовту зірку» – нашивку, яка дозволяла образити чи арештувати людину, яка народилася в «неправильній», єврейській, родині. Мільйони євреїв постраждали лише через те, що народилися, а в шести мільйонів – забрали життя. Про ці непрості часи та віру єврейського народу в інші, більш світлі часи – наш мульфільм.

«OST» - знак невільних людей

Чи знаєш ти, хто такі східні примусові робітники або остарбайтери? Чи знайомий тобі знак і що він означає?

У роки Другої світової війни, коли територія нашої держави була окупована гітлерівцями, ворог розпочав справжнє полювання на молодь, вбачаючи в ній безкоштовну робочу силу. Проти власної волі, у будь-яку пору року, вдень і вночі хлопців і дівчат виривали з власних домівок, розлучали з рідними і везли в товарних вагонах далеко від дому. На них чекали справжнє рабство: холод, голод, хвороби, непосильна праця.

І ось нарешті війна скінчилася, Україна звільнилася від нацистського ярма, почала оживати, а її сини і доньки поверталися в рідні домівки. Та, на жаль, не всі…

«Свастика» – спаплюжене Сонце

Найупізнаванішим символом нацизму є свастика: чорний хрест із загнутими кінцями в білому колі на червоному тлі.

Та чи знаєш ти, що цей символ – набагато старший? Такі знаки здавна зустрічаються у багатьох народів світу і мали позитивне значення. Раніше люди вірили у сили природи, вважали їх за богів. Свої символи мали різні погодні явища, а найбільше люди поважали Сонце – зірку, що давала життя. Без нього не наступав день, не ріс урожай. «Гачки» на символі значили безперервний рух, нерозривний зв'язок Землі та Сонця. Сама назва «свастика» прийшла до нас із санскриту – мови Давньої Індії.

Однак під час Другої світової війни символ взяв на озброєння Адольф Гітлер. Свастика стала втілювати численні злочини нацистської Німеччини проти людства і людяності.

Життєдайну силу Сонця було спаплюжено.

Вільні. Свобода для мене — це...

Відповідь на питання, що таке свобода для українців, дає музейний флешмоб, який триває прямо зараз. Першими його учасниками стали Герої музейної виставки «ВІЛЬНІ», українські бранці російсько-української війни, які знають відповідь на це питання чи не найкраще. Що свобода для них пропонуємо дізнатися з відео.

Війна на Сході України

Вишита молитва

У духовній культурі українців вишивка посідає особливе місце. Це наш символ, оберіг, генетичний код. Нині унаслідок ворожої анексії Криму та війни на Донбасі Україна прошита спільним візерунком туги та болю, але щоденною працею й боротьбою ми неодмінно здобудемо перемогу! Про це розповідає анімація «Вишита молитва» Ніко Лапунова, яку автор передав до музею.